Van Kapı Kolu Üreten Firma – Çelebi Kapı Kolları

Van Kapı Kolu Üreten Firma

Van Kapı Kolu Firması +90 532 254 44 57

İç ve dış kapıları tutmaya yarayan kapı kolu en önemli ürünlerden biridir. Dekorasyon ürünleri arasında yer alan bu malzemeler oldukça kalitelidir. Günümüzde birçok marka kapı kolu üreterek müşterilere hizmet verir. Tasarım açısından farklı şekillerde üretilen bu ürünler genellikle paslanmaz çelikten yapılır. Boyamaya uygun olan kapı kollarının desenleri farklılık gösterebilir. Sade ve şık bir dekor için kapı kolları değiştirilebilir. Dış kapı kolu kadar iç kapı kolu da önemli bir üründür. Bu ürünler modern fabrikalarda üretilerek satışa hazır hale getirilmektedir. Aynı zamanda ince işçilik ile elde yapılan klasik kapı kolları da bulunmaktadır.

Türkiye’de ve dünyada farklı markaların kapı kollarına oldukça büyük talep vardır. Malzeme yapısı itibari ile dayanıklı olan bu ürünlerin üzerinde aynı zamanda anahtar yeri de bulunur. Kapı kolu genel olarak kapı modelleri ile uyumlu seçilir. Kapı kollarının güvenlik ile doğrudan bağıntıları vardır. Kilit sistemi ile kapılar bu kol sayesinde kilitlenebilir. Ayrıca anahtarsız kapı kolları da mevcuttur.

Van Kapı Kolu Modelleri

Her marka kendine özgü tasarıma sahip, kapı kolu üreterek müşterilerin istenilen ihtiyaçlarını gidermektedir. Çelebi Kapı Kolları, birbirinden farklı işlevleri bir arada bulunduran kapı kolu modelleri bulundurmaktadır. Bu ürünler arasında yuvarlak, oval, nikel malzemeli, paslanmaz çelikten yapılan ve anahtar sistemli kapı kolları yer alır. Tasarım olarak farklılık gösterse de genellikle kapı kolu çeşitlerinin özellikleri birbirine benzemektedir. Dış kapı kolları güvenliği sağlamak amacı ile kilit ve anahtar sistemine sahiptir. Bu ürünler tek kilit yöntemi ile çalıştığı gibi çift ve birden fazla farklı kilit ile de özelliklerini yerine getirmektedir. Paslanmaya karşı çelikten üretilen kapı kolları, kırılmaya, çarpmalara ve darbelere karşı oldukça sağlamdır. Dış kapılarda genellikle bu kapı kolları kullanılır. Çizilmeyen bu modeller, boyanabilir. Aynı zamanda silinmeye müsaittir. İç kapılarda oda kapı kolu kullanılır. Bu ürünler daha esnek malzemelerden meydana gelmektedir. Sert plastik seramik ya da farklı malzemelerden üretilen iç kapı kollarında anahtar sistemi de bulunur. Kapıların kilitlenmesini sağlayan oda kapı kolları farklı boyutlarda ve uzunluktadır. Dış kapı kollarına göre daha hızlı hareket ettirilebilen bu ürünler, esnek yapıdadır. Yaylı sisteme sahip olan iç kapı kolları, tokmak şeklinde de üretilir. Yuvarlak ve oval bir tasarıma sahip olan tokmak kapı kolları, çevrilerek açılır veya kilitlenir. Kapı kollarının kullanım alanı oldukça geniş kapsamlıdır. Evde, okulda, hastanede, iş yerinde, otellerde ve birçok kurum ve kuruluşlarda bu ürünlerden faydalanılmaktadır. Kapı kolları aynı zamanda dekor ürünleri olarak da kullanılır. Evin diğer eşyaları ile ve kapılar ile uyumlu olarak tasarlanan bu ürünlerin temizliği kolay ve pratiktir. İç kapı kolları boyamaya uygun ürünlerdir. Özel olarak üretilen kapı kolu boyaları ile bu ürünler boyanabilir. Saten ve parlak görünüme sahip iç kapı kolları da vardır. Bu ürünler genelde boyanmaz ve pas tutmadığı için bez ile silinip temizliği rahatlıkla yapılabilmektedir. Klasik eski tip kapı kollarının baz modelleri yağlanarak performansı daha aktif hale getirilebilir. Dış kapı kolları iç kapı koluna göre daha yavaş hareket alanına sahiptir.

Van Kapı Kolu Fiyatları

Farklı malzemelerden üretilen iç ve dış kapı kolları genel olarak uygun ve ekonomiktir. Çelebi Kapı Kollarında kapı kolu fiyatları her bütçeye elveriş sağlamaktadır. Modele göre fiyatlarda değişiklik gösteren bu ürünler, çelik, nikel, krom ve birçok farklı malzemeden üretilir. Bu nedenle tüketiciler kendilerine en uygun tasarıma sahip kapı kollarını elde edebilirler. Markalar bu konuda geniş özellikler sunmaktadır. Kapı kolu rozetli ürünlerin fiyatı ile klasik kapı kolları arasında fiyat farkı vardır. Alüminyum malzemeden yapılan esnek yapılı kapı kolları da dayanıklı ve uzun süre kullanılmaktadır. Genel olarak bu ürünler üzerinde kilit ile tasarlanır. Kapı kolları fiyat performans açısından verimli ürünlerdir. Birçok işleve sahip olan kapı kolları, hem evin güvenliğini sağlar, hem de görsel olarak dekor katar. Nikel ve krom malzemelerden yapılan kapı kolları da oldukça uygun fiyatlıdır. Eskimeye karşı dirençli olan bu ürünlerin yağlanmasına gerek yoktur. Ekstra masraf çıkarmayan kapı kolları bazı akıllı ev sistemleri ile de senkronize edilebilir. Özellikle alarm sistemi ile uyumlu bir şekilde kendiliğinden kilitlenen dış kapı kolları da bulunmaktadır.

Kapı Kolu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Eğer dekor olarak farklı bir tasarıma sahip kapı kolu arıyorsanız kapı kolu topuzlu ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede diğer eşyalarınız ile uyum içinde bu ürünleri kullanabilirsiniz. İç ve dış kapılarınız için dayanıklı malzemelerden üretilen kapı kolu yuvarlak ürünleri satın alabilir ve güven içinde kapılarınızı kilitleyebilirsiniz. Her odanın kapı kolunu değiştirebilir ve kendi isteğinize göre boyayabilirsiniz. Kapı kolları ekstra bakım gerektirmediği için size maddi sorunlar çıkarmaz. Böylelikle tasarruf edilip ürünleri uzun süre temin edebilirsiniz. Temizliği kolay bir şekilde yapılan kapı kollarını bir bez yardımı ile silebilirsiniz. Ayrıca boyamaya uygun kapı kolu modellerini istediğiniz renge boyayabilir ve tasarımına kendiniz istediklerinizi katabilirsiniz.

 

 

Çelebi Whatsapp